Aussie & Kiwi Film Fest ONLINE: kultura protinožců ožije u vás doma

G´day! & Kia ora! 7. ročník přehlídky filmů z druhé strany zeměkoule se přesouvá do online světa, coby vaše pohodlná cesta do Austrálie a na Nový Zéland v době, kdy obě země mají zavřené hranice. Navzdory lockdownu uvedeme od 19. do 29. listopadu v online kině DAFilms.cz devět filmových zaoceánských hitů. Přinášíme novinky i výběr z toho nejlepšího z uplynulých ročníků Aussie & Kiwi Film Festu. Překonejte 16 000 kilometrů během pár kliků, bez bariér a bezpečně pro vaše zdraví odkudkoli v České republice… Filmy bude možné shlédnout kdykoli přímo z platformy www.dafilms.cz. Cena jedné vstupenky je 90 Kč.

Novozélandský GUNS AKIMBO ježánrovka pro milovníky počítačových her, scifi nebo Harryho Pottera pardon, Daniela Radcliffa. Ten, coby, Miles Lee Harris, ztvárnil v akčním snímku nýmanda, kterého opustila přítelkyně, a tak je zalezlý ve svém kutlochu a programuje PC hry. Po nečekané návštěvě je přinucen ke hře o svůj život v reálném světě.

Další herecká star, Australan Hugo Weaving, se v Aussie & Kiwi online festivalovém menu objeví ve dvou skvělých snímcích: psychologické drama SRDCE A KOSTI přináší aktuální globální téma migrace fotoreportér Daniel připravuje výstavu z válečných zón. Vyhledá ho jihosúdánský uprchlík Sebastian a naléhá, aby nevystavoval snímky z masakru jeho vesnice… příběh reflektuje současnou Austrálii a otázku zodpovědnosti za své činy ve válce i v míru…

Kdo zná příběh nejslavnějšího australského zbojníka Neda Kellyho, jakéhosi australského Jánošíka, určitě si nenechá ujít nové zpracování jeho příběhu pod názvem PRAVDIVÝ PŘÍBĚH NEDA KELLYHO A JEHO BANDY. Přináší originální interpretaci zbojníkova života a ne každému se může zamlouvat – kdo ale filmovou výstřednost přijme, může být potěšen něčím netradičním.

Best of Aussie & Kiwi

V roli policisty, který si rád obléká ženské šaty, budete Weavinga (agent Smith z Matrixu) milovat po boku Kate Winslet a Liama Hermswortha ve filmu ŠVADLENA.

V čase, kdy je nejdůležitější dodržet pravidlo sociálního distancování, vás pobaví MALÁ SMRT, originální komedie o sexu, lásce, vztazích a tajných tužbách spořádaných obyvatel poklidného předměstí Sydney.

Skvostný australský western SWEET COUNTRY o násilí a rasismu zadřených hluboko pod kůži patří k must see posledních let.

Vygooglíte je jako Blondini Gang – bojující za práva zvířat: tři náhodní mladí psanci se v ukradeném Mini Cooperu ženou napříč Novým Zélandem za ztracenou láskou. Road movie PORK PIE zahájila v roce 2018 Aussie & Kiwi Film Fest a vyprodanému kinu Lucerna nabídla nejen virtuální cestu po fascinující krajině země Kiwis“, ale i několik témat k zamyšlení.

V best of výběru nemohl chybět obrazově velkolepý dokument AZUROVÁ, který ukazuje v souvislostech dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů: věděli jste, že Evropané pouštějí na pláže a do oceánů každoročně 66 tisíc popelářských vozů (500 000 tun) plastového odpadu? Oceán je místem, odkud život na naší planetě vzešel a dnes má zásadní vliv na klimatické podmínky celé planety Země.

ZÁPADNÍ VÍTR: DJALUŮV ODKAZ je pro milovníky původní aboriginské kultury v Austrálii. Dokumentarista Ben Strunin se dostal do blízkosti jednoho z šamanů, který své rodině předává mystické vědění Dreamtime. Jak se původní komunity vyrovnávají s kolonizací, která probíhá už několik staletí? Ztrácí se původní kultura, nebo ji lze držet při životě prostřednictvím kultury západní?

Připojte se k události na Facebooku a sdílejte s přáteli Aussie & Kiwi filmový svátek roku!

Spolu to zvládneme – všemu navzdory!

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: