Stále jsme tady, Kluk a Muriel se vdává. Aussie & Kiwi se přesouvá do Edison Filmhub

Přehlídka se od pondělí 13. listopadu 2023 přesouvá do jednosálového kina Edison Filmhub (Jeruzalémská 2, Praha). Vstupenky je možné koupit online zde.

Závěrečný večer tým festivalu nabídne po projekci v kavárně Edisonu malou ochutnávku pivních speciálů pivovarů Volt a Raven. Po promítání vylosujeme 10 výherců tomboly, kam darovali věcné ceny partneři 10. ročníku festivalu (nepřítomní výherci budou kontaktováni na uvedený email). Soutěžit může každý divák a divačka, který vyplní slosovatelný kupón a přihlásí se tak k odběru newsletteru Aussie & Kiwi.

PROGRAM (všechny filmy jsou uvedené v originálním znění s titulky)

13. 11. 2023

Stále jsme tady: Osm vzájemně propletených příběhů ze současnosti, minulosti i budoucnosti vypráví o tom, že i přes dvě stě padesát let kolonialismu jsou původní obyvatelé Austrálie, Nového Zélandu a jižního Pacifiku stále tady. Celovečerní film vznikl jako odezva na výročí přistání Jamese Cooka v roce 1772 u australských břehů. Žánrově pestré povídky natočilo 10 domorodých australských, maorských a pacifických umělců, které spojuje téma dopadu kolonialismu na domorodé kultury.

Krátký film Aktivováno hlasem: Trent je svědomitý květinář, který se snaží doručit důležitou zásilku. Jenže má jeden problém, který ho zpomaluje. Když je nucen pokračovat s vypůjčeným autem, má jen 10 minut na doručení pomalu vadnoucích květin.

14. 11. 2023

Kluk: divácky nejúspěšnější film v dějinách Nového Zélandu

Nový Zéland roku 1984, kdy píseň Thriller od Michaela Jacksona hýbe světem. Jedenáctiletý chlapec vyrůstá se svým bratrem a dalšími opuštěnými sestřenicemi a bratranci s babičkou. Je to snílek, který Michaela Jacksona obdivuje. Jeho dalším hrdinou je jeho otec Alamein, který je předmětem chlapcových fantazií. Představuje si ho jako hlubinného potápěče, válečného hrdinu nebo příbuzného Michaela Jacksona. Když se otec po sedmi letech vrací domů, jeho syn je nucen vyrovnat se s mužem, o němž měl smyšlené představy, najít svůj vlastní potenciál a naučit se žít bez hrdiny, do nějž vkládal takové naděje. 

Krátký film: Příběh první lásky. Při čekání na rodiče se na parkovišti u venkovské hospody potkají dva chlapci a dívka. Co zpočátku vypadalo jako vztah založený na rivalitě, se brzy rozvine v blízké přátelství. Lásku lze nalézt i na těch nejnepravděpodobnějších místech.

15. 11. 2023

Muriel se vdává: Muriel bydlí se svou rodinou v zapadlém australském městečku, jehož jedinou atrakcí jsou nákupní střediska a mořský park. Žije ve vysněném světě písniček ABBY a obklopuje se katalogy pro nevěsty, přičemž čeká na prince z pohádky, který by přišel a vysvobodil ji ze společnosti tyranizujícího otce a povrchních kamarádek. Protože princ stále nepřichází, rozhodne se hledat ho sama a vyráží za zářivými světly velkoměsta. Kultovní australská komedie s písněmi skupiny ABBA a slavnými herečkami Toni Collette a Rachel Griffiths v jejich prvních velkých rolích.

Krátký film: Jak se stát detektivem. Samolibý detektiv zasvěcuje svého nezkušeného pomocníka do tajů řemesla. Na prvním pátrání v terénu je však konfrontován s důvody, proč se stal soukromým očkem. Stojí za tím tajemná dívka a její záhadné zmizení. Krátký film o nádherných setkáních, lásce a pokroucených vzpomínkách.

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: