Namazat ochranným faktorem 30+, klobouk na hlavu, hodně vody a vyrážíme – Aussie Film Fest začíná už za týden!

Praha 21. listopadu – Cesta napříč pouští, přeměna ženy v muže či těžký život Aboriginalce mezi bílými v Austrálii, to je trojlístek hitů z prestižních festivalů v Benátkách, Berlíně nebo Cannes. Australské filmové perly Stopy, 52 úterků a Charlieho země se setkají v Praze, díky nim bude za týden 28. a  29. listopadu v kině Lucerna znít z plátna australská angličtina.

Festival zahájí výpravný film STOPY (TRACKS). Neobyčejný snímek, který představí Austrálii ve své nejpřirozenější podobě, bude uveden v české premiéře. Hlavní roli v něm hraje australská hvězda Mia Wasikowska. Tu mnozí mylně považují za herečku americkou, protože je z českých filmových pláten víc známá z amerických filmů jako např. Děcka jsou v pohodě, Alenka v říši divů nebo Země bez zákona.

Aussie Film Fest je zrcadlová přehlídka k Českému a slovenskému filmovému festivalu v Austrálii, jehož druhý ročník úspěšně proběhl v Melbourne a v Sydney v srpnu a září letošního roku. Dalším plánovaným krokem Aussie Film Festu je vyšlápnout na Slovensko do Bratislavy, aby festivalové zrcadlení bylo zářivější.

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, ve filmech s aboriginalskými postavami zazní i domorodé jazyky. Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji od 11. listopadu v kině Lucerna nebo online zde http://bit.ly/1zE5RP1 v ceně 100,- Kč. Více na www.facebook.com/aussiefilmfest.

Patronem recipročního projektu Australský filmový festival v Česku a Český a slovenský filmový festival v Austrálii je český režisér Jan Hřebejk.

Festival podpořili: Australský konzulát a Australian Trade Commission v Praze, Česko-australsko-novozélanská asociace CANZA 

Festivalový tým AFF:
Martina Vacková, Ředitelka festivalu
Markéta Vozková, Produkce a PR
Silvia Panáková, Koproducentka festivalu
Michal Svatý, Grafické řešení

Kontakt pro média:
Markéta Vozková, produkce a PR
GSM: +420 606 623 009
E:    aussiefilmfest@gmail.com
FB: www.facebook.com/aussiefilmfest 

Marta Kucharová Mentzlová, PR
GSM: +420 724 528 870
E:  marta.mentzlova@centrum.cz

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: