Tým Aussie a Kiwi Film Festu na 67. Berlinale

Promrzlý Berlín v únoru rozehřály nejnovější celovečerní a krátké filmy z Austrálie a Nového Zélandu, které se představily na 67. ročníku filmového festivalu Berlinale. K hvězdám přehlídky patřil australský herec, Geoffrey Rush, který si odnesl prestižní cenu Berlinale Camera za celoživotní dílo.

Austrálii reprezentovalo devět celovečerních snímků: Casting JonBenet, Berlin Syndrome, EMO the Musical, Monsieur Mayonnaise, After the Smoke, Wolfe, Smashed and Wutharr, Saltwater Dreams a Red Dog: True Blue. Volné pokračování trháku australských kin zahájilo sekci dětských filmů GENERATION, která letos slavila 40 let od svého vzniku.

Nový Zéland zastoupily na Berlinale tři filmy: One Thousand Ropes, The Inland Road a Poi E: The Story of Our Song. “Berlinale je pro nás důležité, protože je to příležitost ukázat naše filmy evropskému publiku. A pro filmaře je to výjimečná příležitost vidět své filmy na velkém plátně před mezinárodním publikem,” prohlásil David Gibson, výkonný ředitel Novozélandské filmové komise.

Tým Aussie a Kiwi Film Festu zastupovala na Berlinale ředitelka Martina Vacková, PR manažerka Markéta Vozková a marketingová manažerka Helena Piskořová. Zúčastnily jsme se recepce, kterou pořádala Australská ambasáda v Berlíně se společností Screen Australia a dalších recepcí. Setkaly jsme se s kolegyněmi, které pořádají festival Down Under Berlin: Australia and New Zealand Film Festival, který se uskuteční v září 2017 a dohodly se na spolupráci.

Milé fanynky a fanoušci australské a novozélandské kinematografie, v roce 2017 se máte na co těšít. Uvidíme se nejpozději na 4. ročníku Aussie a Kiwi Film Festu ve dnech 16. – 21. listopad 2017!

Co právě sledujeme a na čem pracujeme sledujte na našem Facebooku, Twitteru a nově i na Instagramovém účtu: www.instagram.com/aussie_kiwi_film_fest/ !

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: